Leading Manufacturers and Wholesaler of Benkelman Beam, Cone Penetrometer, Laboratory Mixer, Pan Mixer, Sampling Auger, Sand Pouring Cylinder, Concrete Coring Machine, Core Cutting Machine, Core Drill Machine and Filter Paper from Nagpur.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Material | Steel, Iron |
| Length | 2mtr, 3mtr |
| Application | Industrial |
| Weight | 10kg, 20kg |
| Color | Grey, Black |
| Surface | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Automatic |
| Weight | 10-20 Kg |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| Material | Mild Seel |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Conical |
| Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Automatic |
| Certification | CE Certified |
| Color | Yellow |
| Power | 1-3kw |
| Driven Type | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Material | Metal |
| Thickness | 5-10mm |
| Certification | ISI Certified |
| Application | Sampling Use |
| Color | Grey |
| Surface Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Fabricated |
| Certification | ISI Certified |
| Application | Industrial |
| Color | Blue |
| Finishing | Polished |
| Body Material | Metal |
| Power Source | Electric |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Automatic |
| Certification | ISI Certified |
| Driven Type | Electric |
| Material | Mild Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Blue |
| Voltage | 220V |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Certification | ISI Certified |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Power Source | Electric |
| Finishing | Polished |
| Usage | Industrial |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Automatic |
| Certification | CE Certified |
| Driven Type | Electric |
| Material | Mild Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Brown |
| Voltage | 220V |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Size | Standard |
| Material | Paper |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Technics | Machine Made |
| Pattern | Plain |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.