Leading Manufacturers and Wholesaler of Survey Levels, Survey Theodolites, Survey Total Stations, Survey Drawing Board, Survey Meter, Survey Tribrach, Levelling Staff, Levelling Tripod, Ranging Rod, Prism Pole, Prism Holder, Optical Square, Prismatic Compass and Pavement Drilling Machine from Nagpur.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Size | Standard |
| Type | Portable |
| Material | Brass |
| Application | Surveying |
| Color | Metallic |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Material | Mild Steel |
| Application | Construction Use |
| Color | Yellow |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Material | Metal |
| Application | Construction Use |
| Color | Yellow |
| Appearance | Modern |
| Brand Name | Topcon |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Folding |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Application | For Drawing |
| Pattern | Plain |
| Finishing | Polished |
| Usage/Application | Cement Testing Machine |
| Driven Type | Electric |
| Power | 0-1 kw |
| Max Weight | 0-200 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Certification | CE Certified |
| Color | Yellow |
| Display Type | Digital |
| Power Source | Battery |
| Brand Name | Leica |
| Usage/Application | Survey |
| Material | Plastic |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Material | Metal |
| Application | Construction |
| Color | Grey |
| Feature | Accurate Dimensions, Quality Tested, Rust Free |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Height | 4, 5 and 6 Meters |
| Shape | Rectangle |
| Type | Portable |
| Size | Standard |
| Pattern | Printed |
| Surface | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Size | Standard |
| Type | Portable |
| Material | Metal |
| Shape | Rectangular |
| Style | Morden |
| Color | Grey |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Solid |
| Material | Metal |
| Thickness | 5-10mm |
| Application | Construction |
| Color | Grey, Yellow |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Material | Metal |
| Diameter | 10-20mm |
| Length | 5-10ft |
| Color | Available in Many Colors |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Material | Aluminium, Fiber |
| Application | Construction |
| Feature | Easy To Use, High Performance, Quality Tested |
| Packaging Type | Corrugated Boxes |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Optical |
| Material | Metal & Plastic |
| Size | Standard |
| Color | Black |
| Surface | Polished |
| Warranty | 1 Year |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Prismatic |
| Color | Gray |
| Appearance | Vintage |
| Finishing | Polished |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Brass |
| Size | Standard |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Semi-Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Color | Blue |
| Usage | Construction |
| Voltage | 220 V |
| Warranty | 1 Year |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.