Leading Manufacturers and Wholesaler of Brass Tilting Level, Horizontal Dumpy Level, Optical Level, Portable Auto Level, Portable Dumpy Level, Portable Tilting Level and Sokkia Auto Level from Nagpur.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Size | Standard |
| Type | Portable |
| Material | Brass |
| Application | Surveying |
| Color | Metallic |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Brand Name | Leica |
| Type | Horizontal |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Survey |
| Size | Standard |
| Warranty | 1 Year |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Optical |
| Material | Metal, PVC |
| Certification | ISI Certified |
| Application | Construction |
| Color | Grey, Blue |
| Driven Type | Battery |
| Warranty | 1 Year |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Certification | CE Certified |
| Color | Yellow |
| Voltage | 220V |
| Driven Type | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Color | Red |
| Accuracy | 100% |
| Type | Portable |
| Material | Metal & Plastic |
| Size | Standard |
| Surface | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Size | Standard |
| Type | Portable |
| Material | PVC, Metal |
| Application | Surveying |
| Weight | 5-10 Kg |
| Color | Metallic |
| Finishing | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Portable |
| Certification | CE Certified |
| Color | Grey |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | Sokkia |
| Minimum Focus | 24x |
| Levelling Range | 100m Approx. |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.